Ruda Śląska ma uczelnię wyższą

Mirosław Cichy
opublikowano: 04-06-2001, 00:00

Ruda Śląska ma uczelnię wyższą

1 października 2001 r. w Rudzie Śląskiej ma rozpocząć działalność pierwsza w tym mieście wyższa uczelnia — Wyższa Szkoła Handlowa. Będzie się ona mieścić w budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 37, przy ul. Królowej Jadwigi w dzielnicy Orzegów.

Decyzję o powołaniu uczelni podjęła na początku marca 2001 r. Rada Główna Szkolnictwa Wyższego i Nauki. Następnie w kwietniu Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało o powołaniu niepaństwowej wyższej szkoły zawodowej jako Wyższej Szkoły Handlowej w Rudzie Śląskiej. Rektorem uczelni została Urszula Gros, a prorektorem Joachim Foltys —oboje byli inicjatorami powołania szkoły.

— Zdecydowaliśmy się na Rudę Śląską, bowiem jest to miasto, które liczy ponad 170 tys. mieszkańców i nie posiada żadnej tego typu uczelni. Również w miastach sąsiadujących — w Zabrzu czy w Gliwicach — nie ma szkoły ekonomicznej — wyjaśnia Joachim Foltys.

Zajęcia mają być prowadzone w trybie dziennym i zaocznym. Uczelnia ma kształcić studentów na trzech kierunkach. Najdroższym kierunkiem (tylko studia dzienne) jest język angielski w biznesie — 1,8 tys. zł za semestr. Kierunek finanse i rachunkowość — kosztuje 1,7 tys. zł za semestr w przypadku studiów dziennych i 1,45 tys. zł — zaoczne, natomiast zarządzanie firmą 1,7 tys. zł (dzienne) i 1,25 tys. zł (zaoczne). Nabór do szkoły jest już prowadzony.

Absolwenci otrzymują dyplom licencjata i będą mogli podjąć studia magisterskie w uczelniach akademickich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruda Śląska ma uczelnię wyższą