Rudnicki: Sanwil poprawi wyniki już w I kw. 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 15:32

Wpis Sanwilu na listę autoryzowanych dostawców materiałów dla produktów sieci Ikea przełoży się pozytywnie na wyniki finansowe spółki już w I kwartale 2006 r. - poinformował we wtorek PAP prezes Sanwilu, Jacek Rudnicki.

Wpis Sanwilu na listę autoryzowanych dostawców materiałów dla produktów sieci Ikea przełoży się pozytywnie na wyniki finansowe spółki już w I kwartale 2006 r. - poinformował we wtorek PAP prezes Sanwilu, Jacek Rudnicki.

"Uzyskanie certyfikatu dostawcy tkanin dla producentów sieci Ikea spowoduje wzrost przychodów spółki nie tylko w całym roku, ale już w pierwszym kwartale w stosunku do I kwartału 2005" - powiedział Rudnicki.

W poniedziałek Sanwil poinformował o uzyskaniu statusu dostawcy materiałów dla firmy Ikea, co ma pozwolić spółce na dostarczanie sztucznych skór producentom mebli tapicerskich sprzedawanych w Ikei na całym świecie.

"Wpisanie na listę dostawców Ikei jest zwieńczeniem dwóch lat inwestycji i przygotowań naszych technologii do surowych wymagań tej firmy" - powiedział Rudnicki. Jak poinformował, autoryzowanych dostawców tych materiałów na świecie jest tylko kilku. "Według mojej wiedzy, w Europie jest ich zaledwie trzech, natomiast w Polsce jesteśmy jedyną tego typu firmą" - powiedział Rudnicki.

Po pierwszych trzech miesiącach 2005 roku Sanwil miał prawie 8,1 mln zł przychodów i 1,29 mln zł straty netto. Natomiast narastająco po trzech kwartałach spółka odnotowała 69 tys. zł straty netto przy przychodach na poziomie 27,3 mln zł. Sprzedaż eksportowa w 2005 r. stanowiła 40 proc. przychodów i w ciągu dwóch lat udział ma wzrosnąć do 50 proc.

Sanwil zajmuje się produkcją skór sztucznych i materiałów powlekanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane