Rusza budowa parku rozrywki za 360 mln zł

Mirosław Cichy
18-04-2002, 00:00

Na przełomie maja i czerwca spółka Nowe Centrum zamierza rozpocząć prace ziemne przy budowie centrum handlowo-rozrywkowego Silesia Park w Katowicach. Inwestycja pochłonie łącznie około 360 mln zł.

Spółka Nowe Centrum z Katowic ma już pozwolenie na budowę centrum handlowo-rozrywkowego Silesia Park i zamierza na przełomie maja i czerwca rozpocząć prace ziemne. Koszt inwestycji oszacowano na 360 mln zł. 15 proc. tej sumy wyłoży EBOR, pozostałą kwotę da główny inwestor.

— Jest wielu chętnych na zainwestowanie w to przedsięwzięcie. Obecnie prowadzimy obecnie rozmowy z zagranicznym inwestorem. Liczymy, że ich rozstrzygnięcie nastąpi jeszcze w kwietniu — mówi Janusz Olesiński, wiceprezes NC.

Od października 2001 r. trwa budowa węzła komunikacyjnego pod ul. Chorzowską, umożliwiającego dojazd do obiektu. Jego koszt wyniesie 18,5 mln zł.

— Węzeł ma być gotowy w maju 2003 r. Natomiast liczymy, że całe centrum powstanie w 2004 r. — dodaje Janusz Olesiński.

Centrum Silesia Park zajmie powierzchnię 90 tys. mkw. Powstaje na terenach o powierzchni 30 ha, należących do KWK Kleofas. Zostały one wniesione aportem do spółki przez Katowicki Holding Węglowy.

Główną część obiektu zajmie supermarket o powierzchni 12 tys. mkw.

— Jego operatorem będzie spółka Ahold. Znajdzie się tam również galeria handlowo-usługowa — wyjaśnia Janusz Olesiński.

Ponadto w części rozrywkowej znajdzie się multiplex, kręgielnia i gabinety odnowy biologicznej.

— Nie wiadomo jeszcze, kto będzie zarządzał multiplexem. Prowadzimy rozmowy z trzema operatorami — ujawnia Janusz Olesiński.

Spółka szuka najemców na poszczególne lokale. Nabywców znalazło już blisko 46 proc. ogólnej powierzchni do wynajęcia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza budowa parku rozrywki za 360 mln zł