Rusza druga edycja Reallocation

Patrycja Otto
opublikowano: 04-03-2003, 00:00

W maju w Lipsku odbędzie się druga edycja targów Reallocation. Ich celem jest zaprezentowanie ofert inwestycyjnych i nieruchomości przemysłowych w krajach starających się o przystąpienie do Unii Europejskiej. Mają być one również platformą ułatwiającą podjęcie decyzji inwestycyjnych.

Reallocation są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych zainteresowanych przeniesieniem produkcji do krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Podobnie jak w ubiegłym roku, Polska, Czechy i Słowacja będą znajdować się w centrum uwagi.

Jak informuje Hans Werner Reinhard, kierownik targów Reallocation, właśnie tymi krajami Europa Zachodnia interesuje się najbardziej. Targom towarzyszyć będą liczne imprezy, których zadaniem będzie przedstawienie ogólnogospodarczych oraz prawnych czynników przemawiających za lokalizacją kapitału w Europie Środkowej i Wschodniej. Wskazówek będą udzielać eksperci z poszczególnych krajów, którzy znają realia i sytuację gospodarczą poszczególnych regionów. Informować będą także agencje inwestycyjne oraz izby przemysłowo-handlowe, które w tym celu zorganizują prezentacje w ramach własnych stoisk wystawienniczych.

Nowością tegorocznej edycji targów będzie Reallocation Academy, zorganizowana przez firmę consultingową Ernst & Young. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób mogą wzmocnić konkurencyjność swoich regionów oraz miast na tle innych inwestycji międzynarodowych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizowany zostanie Fly Away Day, podczas którego samoloty Targów Lipskich polecą wraz z zainteresowanymi inwestorami bezpośrednio do określonych miejsc i regionów.

Pierwsza edycja targów zgromadziła 600 odwiedzających z 7 krajów. Wystawiło się na nich 118 miast i gmin z Polski, Czech, Węgier i Słowacji oraz instytucje wspierające rozwój gospodarki, agencje inwestycyjne i badające rynek, firmy consultingowe, a także kancelarie prawnicze, przedsiębiorstwa logistyczne, maklerzy nieruchomości oraz banki z Niemiec i zagranicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu