Ruszą inwestycje w bezpieczeństwo drogowe

99 mln zł - taka jest wartość 16 inwestycji, skierowanych do realizacji przez resort infrastruktury.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) zatwierdziło 16 programów inwestycyjnych w województwach. Ich wartość sięga 99 mln zł. Zadania wiążą się z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozpoczęciem prac przygotowawczych do budowy nowych dróg. Efektem ma być także podniesienie nośności dla ruchu ciężkiego na wielu odcinkach do 11,5 tony na oś. Polska musi wykonać inwestycje podnoszące nośność, ponieważ Bruksela zarzuciła nam niedostosowanie dróg do norm unijnych. Wiele inwestycji dotyczących poprawy bezpieczeństwa drogowego, które właśnie zatwierdziło MIB, zostało wpisanych do programu budowy dróg do 2025 r. już w roku 2015. Dotychczas nie były realizowane, a obecnie zostały zaanektowane. Przykładem są m.in. projekty z województwa zachodniopomorskiego, dotyczące poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku Golenice — Myślibórz i z warmińsko-mazurskiego, związane z budową zatok autobusowych w miejscowościach Łojdy, Markiny Wozławki i Troszkowo.

Zobacz więcej

99 mln zł - taka jest wartość 16 inwestycji, skierowanych do realizacji przez resort infrastruktury. Fot. Andrzej Bogacz - FORUM

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ruszą inwestycje w bezpieczeństwo drogowe