Rusza konkurs na szefa GPW

GRA, KAK
opublikowano: 16-03-2010, 00:00

Ludwik Sobolewski potwierdza, że będzie kandydował. Pozostali członkowie zarządu milczą.

Ludwik Sobolewski potwierdza, że będzie kandydował. Pozostali członkowie zarządu milczą.

Rusza konkurs na stanowisko prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Jeśli chodzi o kandydatury, to zaskoczenia na razie nie ma. Ludwik Sobolewski, obecny szef parkietu, któremu właśnie upływa kadencja, oficjalnie ogłosił, że zamierza wystartować.

— Bardzo wysoko oceniam pracę dotychczasowego prezesa giełdy, a także pozostałych członków zarządu. Uważam, że razem tworzą udany zespół — mówi Maria Dobrowolska, członek rady giełdy i prezes Izby Domów Maklerskich.

Kandydat na prezesa GPW musi się wykazać m.in. przynajmniej pięcioletnim stażem na stanowisku kierowniczym w instytucjach rynku kapitałowego. Poza tym będzie musiał przedstawić radzie pisemną koncepcję rozwoju firmy.

— Ten dokument umożliwi nam po prostu poznanie kandydata. Nie oczekujemy niezwykłych pomysłów, choć oczywiście nie zamykamy się na nie. Ale giełda ma przecież strategię —tłumaczy Maria Dobrowolska.

W tym samym konkursie rada giełdy zamierza wybrać trzech członków zarządu. Chodzi o specjalistów, którzy będą odpowiedzialni za finanse, regulacje i relacje z uczestnikami rynku oraz za sprawność systemu transakcyjnego. Obecny zarząd GPW też liczy trzech członków, od dawna związanych z giełdą: Lidię Adamską, Beatę Jarosz i Adama Maciejewskiego.

— Członkowie zarządu nie informują, czy wystartują w konkursie — mówi Anna Wiśniewska, rzeczniczka GPW.

Kandydatury można zgłaszać do 14 kwietnia, a dzień później dojdzie do otwarcia zgłoszeń. Rozmowy kwalifikacyjne potrwają od 22 kwietnia do 6 maja.

Konkurs został ogłoszony, ponieważ zarządowi upływa kadencja. Rok temu minister skarbu przedłużył ją z trzech do czterech lat w związku z przygotowaniami do prywatyzacji giełdy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, KAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rusza konkurs na szefa GPW