Rusza nabór na szkolenia, usługi doradcze i studia

MIR
opublikowano: 11-02-2009, 00:00

Od 16 stycznia, przez półtora miesiąca, przedsiębiorcy będą mogli starać się o część z 500 mln zł na szkolenia i usługi doradcze.

Od 16 stycznia, przez półtora miesiąca, przedsiębiorcy będą mogli starać się o część z 500 mln zł na szkolenia i usługi doradcze.

W połowie miesiąca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosi rozpoczęcie rundy aplikacyjnej na szkolenia, usługi doradcze i studia podyplomowe dla pracowników przedsiębiorstw w ramach działania 2.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

— Wnioski będą przyjmowane od 16 lutego, do końca marca. Będzie to typowa runda zamknięta, bez możliwości wcześniejszego zakończenia naboru po przekroczeniu dostępnej puli. Mam jednak nadzieję, że wnioski nie będą wpływać lawinowo tuż przed finałem naboru — mówi Monika Karwat-Bury, rzecznik PARP.

W tym roku przedsiębiorcy mogą starać się o nieco ponad 500 mln zł. Na ponadregionalne (warunkiem jest posiadanie przedstawicielstwa w minimum dwóch województwach) zamknięte projekty szkoleń (ogólnych i specjalistycznych) doradztwa dla przedsiębiorstw przeznaczono 204 mln zł. Taką samą kwotę przewidziano na ogólnopolskie projekty (warunkiem jest zapewnienie udziału przedsiębiorców z co najmniej pięciu województw). Na projekty związane ze studiami podyplomowymi dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw zarezerwowano 100 mln zł.

— Jeżeli trwająca półtora miesiąca runda aplikacyjna nie wyczerpie całej puli funduszy, zorganizujmy drugą — dodaje Monika Karwat-Bury.

W tym roku zwiększono także wielkość dopuszczalnego grantu z 1 do 2 mln EUR w jednym projekcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rusza nabór na szkolenia, usługi doradcze i studia