Ruszą nabory wniosków na infrastrukturę

MIR
opublikowano: 02-02-2009, 00:00

Przedsiębiorcy po raz kolejny dostaną szansę na unijną pomoc w dostosowaniu firmy do wymogów ochrony środowiska.

Przedsiębiorcy po raz kolejny dostaną szansę na unijną pomoc w dostosowaniu firmy do wymogów ochrony środowiska.

Jeszcze przez blisko miesiąc (do 27 lutego) w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko można starać się o pomoc na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową (w miastach powyżej 15 tys. mieszkańców), gospodarkę odpadami komunalnymi oraz na przywracanie terenom zdegradowanym wartości przyrodniczych.

W blokach startowych stoją już jednak przedsiębiorcy, którzy zamierzają aplikować o dotacje na dostosowanie swoich firm do wymogów środowiskowych. W pierwszym kwartale 2009 r. ruszają bowiem nabory w ramach działań 4.1 wsparcie systemów zarządzania środowiskowego (maksymalna wartość dofinansowania audytu lub uzyskania certyfikatu wynosi 400 tys. zł), 4.2 racjonalizacja gospodarki zasobami i odpadami w przedsiębiorstwach oraz wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie 4.3 wdrażania najlepszych dostępnych technologii — BAT, 4.4 gospodarki wodno-ściekowej, 4.5 ochrony powietrza (maksymalna oraz 4.6 w zakresie odzysku i unieszkodliwania odpadów innych niż komunalne. W każdym z nich maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł, zaś minimalna wartość projektu nie może być mniejsza niż 8 mln zł.

Na wyżej wymienione działania dostosowujące do 2013 r. przewidziano około 200 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane