Rusza przedsprzedaż gogli Oculus Rift

ŁO
opublikowano: 06-01-2016, 08:40

W środę rozpoczęła się przedsprzedaż gogli rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Fani gadżetu muszą zapłacić 599 USD.

Ten rok ma należeć do producentów sprzętu rzeczywistości wirtualnej, a na samym początku tego roku wielki debiut - rusza przedsprzedaż słynnych i oczekiwanych przez fanów gogli Oculus Rift.  

Wyświetl galerię [1/3]

Oculus Rift

Oculus

Producent cenę sprzętu do samego końca utrzymywał w tajemnicy. Gogle trafią do sprzedaży razem z dwiema darmowymi grami: „Lucky’s Tale” i „EVE: Valkyrie”.  

Oculus Rift przyciągnął uwagę w 2012 r. podczas kampanii na portalu crowdfundingowym Kickstarter, dzięki której firma pozyskała 2,5 mln USD. Dwa lata później inwestorzy przecierali oczy ze zdumienia, gdy na rynku pojawiła się informacja, że Oculusa przejmuje Facebook, największy portal społecznościowy na świecie i płaci za nowy nabytek 2 mld USD.  

Zestawy VR są gotowe, żeby trafić do sklepów, ale niewielu ludzi ma sprzęt komputerowy, który będzie dostatecznie mocny, żeby poradzić sobie z obsługą technologii. Agencja Bloomberg powołując się na szacunki koncernu Nvidia, który jest największym producentem procesorów graficznych podaje, że zaledwie 13 mln komputerów na całym świecie będzie mogło pod względem parametrów graficznych sprostać wymaganiom sprzętu VR.  

Jaki to odsetek komputerów? Na całym świecie w użyciu będzie w tym roku według firmy badawczej Gartner około 1,43 mld PC, więc na rewolucję przygotowanych jest mniej niż 1 proc. komputerów.  

Oculus nie jest jedyną firmą, która chce zarobić na sprzęcie VR. Przedsprzedaż oczekiwanych na rynku gogli zbiega się w czasie z odbywającymi się w Las Vegas targami Consumer Electronics Show, które są świętem miłośników elektroniki i gadżetów. W tym roku produkty VR prezentuje 40 wystawców, w tym potentaci Sony, Samsung i HTC.  

Firma badawcza IHS prognozuje, że do końca tego roku w użyciu na całym świecie będzie około 7 mln zestawów wirtualnej rzeczywistości. CNBC donosi z kolei, że według szacunków Juniper Research na rynek trafi w tym roku 3 mln urządzeń, ale do końca dekady liczba ta wzrośnie do 30 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu