Rusza remont elewacji PKiN

Adam Brzozowski
11-07-2001, 00:00

Rusza remont elewacji PKiN

Firma Roboty Ogólno-Budowlane Specjalistyczne Wysokościowe z Warszawy wygrała przetarg na wykonanie remontu fasad Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Renowacji zostanie poddana m.in. część elewacji pałacu na wysokości 35 piętra oraz baszty od strony Alej Jerozolimskich i ulicy Świętokrzyskiej.

— Firma RO BSW wykona czyszczenie i remont około 6 tys. mkw. budynku. Prace będą przebiegały na wysokości 150 i 250 metrów, a odnowiona zostanie 1/50 powierzchni budynku — mówi Marlena Bajaczyk z biura promocji i rozwoju spółki Zarząd PKiN.

Umowa przedsiębiorstwa RO BSW z PKIN została podpisana na kwotę ponad 300 tys. zł.

— Remont fasad wykonujemy fragmentami. Pracujemy w trzech rejonach: w pobliżu 30 piętra z tarasem widokowym, na ósmym piętrze budynku oraz na jego czterech basztach. Jeśli warunki pogodowe dopiszą, prace zakończymy jeszcze w roku 2001 — dodaje Bogdan Zagórowski, właściciel firmy RO BSW

Prace renowacyjne obłożonej okleiną z piaskowca fasady PKiN prowadzone są od 1999 roku. W przyszłości wyremontowana zostanie cała elewacja budynku.

Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na remont wejścia i fasady od strony Sali Kongresowej, którego koszt wyniesie ponad 400 tys. zł. Komisja przetargowa wyłoni z 7 nadesłanych ofert wykonawcę robót. W ramach remontu wykonane zostaną prace kamieniarskie i elewacyjne, renowacja kolumnady oraz 5 rzeźb w niszach.

Jeśli w budżecie znajdą się potrzebne środki, spółka Zarząd PKiN ogłosi następne przetargi na remont obiektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rusza remont elewacji PKiN