Ruszają targi komunikacji

Krzysztof Kluska
03-09-2001, 00:00

Ruszają targi komunikacji

Jutro rozpocznie się szósta edycja Wystawy Komunikacji Miejskiej, zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Swój udział w imprezie zapowiedziało ponad 100 firm z 9 krajów.

Jutro w Łodzi rozpoczyna się szósta Wystawa Komunikacji Miejskiej. Organizatorem są Międzynarodowe Targi Łódzkie. Według przedstawiciela firmy, w tym roku na targach zaprezentuje się około 118 firm z branży komunikacyjnej. Imprezę zorganizowano w hali Expo przy ul. Stefanowskiego.

Najwięksi z branży

Wiadomo już, że na targach pojawią się największe firmy działające w sektorze komunikacji miejskiej, m.in.: Neoplan, Bombardier, Alstom, Volvo czy Jelcz.

— Oprócz samych targów, które ruszą jutro, dziś odbędzie się konferencja dotycząca najnowszych systemów obsługi pasażerów komunikacji masowej. Chodzi tu głównie o nowoczesne kasowniki — informuje Ewa Dębowska, komisarz ds. promocji i reklamy w MTŁ.

Współorganizatorami konferencji są Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Łódź.

Więcej za rok

Jako jedną z ciekawostek organizatorzy targów wymieniają prezentację autobusu miejskiego zasilanego gazem ziemnym, który według specjalistów z branży może z powodzeniem zastąpić tradycyjne pojazdy napędzane olejem napędowym.

Zdaniem Ewy Dębowskiej, impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W związku z tym, firma spodziewa się większej liczby wystawców w 2002 r.

— Już teraz myślimy o powiększeniu terenu ekspozycyjnego — informuje Ewa Dębowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruszają targi komunikacji