Ruszają targi technologii

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 2002-06-17 00:00

Dzisiaj w Poznaniu rozpoczynają się 74 Targi Technologii Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych. Mimo dużej rangi imprezy, z roku na rok maleje liczba wystawców.

Rozpoczynające się dzisiaj Targi Technologii Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych, podobnie jak wszystkie inne imprezy targowe organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, odnotowują od 2 lat wyraźny spadek liczby wystawców.

W tegorocznej imprezie weźmie udział tylko 824 wystawców z 26 krajów, czyli ponad 160 mniej niż w 2001 roku (w 2000 roku było ich blisko 1500). Również zajęta przez wystawców powierzchnia będzie mniejsza niż w ubiegłym roku. W 2001 r. firmy zajęły ponad 26 tys. mkw. powierzchni, natomiast w tym roku będzie to blisko 18 tys. mkw.

Organizatorzy imprezy twierdzą, że malejąca liczba wystawców na targach w pełni odzwierciedla sytuację polskiej gospodarki. Podkreślają, że na liczbę uczestników nie wpływa cena 1 mkw., która od trzech lat jest taka sama i wynosi 70 USD (około 280 zł).

Gościem targów, będzie w tym roku Kazachstan.

Mimo malejącej frekwencji wystawców, impreza ma wysoką rangę i bogaty program. Jednym z jego punktów jest wizyta Aleksandra Kwaśniewskiego, prezydenta RP, który otworzy targi i weźmie udział w debacie pt. „Gospodarka oparta na wiedzy”. Podczas uroczystej gali prezydent wręczy najlepszym krajowym firmom „Polskie Noble Gospodarcze”.

Podczas targów odbędzie się, koordynowana przez World Trade Center Poznań, Giełda Kooperacji, podczas której przedsiębiorcy z sektora MSP zapoznają się z ofertą organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Integralną częścią targów będą także Polsko-Niemieckie Forum Gospodarcze oraz XXIII Kongres Techników Polskich, w którym weźmie udział ponad tysiąc przedstawicieli uczelni technicznych, ośrodków badawczych, konstruktorów i przedsiębiorców.

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

Coface

Partner strategiczny

Alior

Partnerzy

GPW Orlen Targi Kielce Energa Obrót