Ruszają zapisy na Fortunę

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 11-10-2010, 09:43

Do inwestorów trafi 13,8 mln akcji bukmachera należących do Penty, 2 mln nowych akcji, a w razie dużego popytu - kolejne 2,37 mln akcji. Maksymalną cenę ustalono na 4,5 euro za akcję. Zapisy potrwają do 21 października.

Dziś ruszają zapisy na akcje Fortuna Entertainment Group. Potrwają do 21 października. Do inwestorów trafi maksymalnie 35 proc. akcji bukmachera. Największy pakiet, 13,8 mln akcji, sprzedaje właściciel Penta Investments. Jest także nowa emisja 2 mln akcji. I opcja dodatkowego przydziału, która może powiększyć ofertę do 18,2 mln akcji. Polscy gracze będą o akcje rywalizowali z sąsiadami z Czech i Słowacji i funduszami, bowiem nie ma podziału na transze. Maksymalna cena ustalona została na poziomie 4,5 EUR za akcję (polscy inwestorzy mogą opłacić w złotym).

Fortuna to największa firma bukmacherska w regionie – w Czechach ma 565 kolektur, na Słowacji 382, a w Polsce 364. U naszych południowych sąsiadów jest też obecna w sieci. W pierwszym półroczu z zakładów spółka zebrała 192 mln EUR, o 12 proc. więcej niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ruszają zapisy na Fortunę