Czytasz dzięki

Ruszy produkcja piwa Monte Cassino

  • PAP
opublikowano: 21-06-2020, 22:07

Birra Montecassino, czyli piwo Monte Cassino, to nazwa trunku, który będzie produkowany w gospodarstwie na terenie Albaneta na wzgórzu, gdzie trwały walki podczas II wojny światowej m.in. z udziałem 2 Korpusu Polskiego. O piwie, już wcześniej zapowiedzianym, pisze Ansa.

Włoska agencja powróciła w niedzielę do planów produkcji piwa, noszącego nazwę historycznego wzgórza, przeciwko czemu w ostatnich latach protestowała strona polska, zwracając uwagę na znaczenie tego miejsca dla historii Polski oraz na to, że w pobliżu są polskie pamiątki walk, a także cmentarz wojennny 2 Korpusu generała Władysława Andersa.

Birra Montecassino będzie produkowana w gospodarstwie rolnym, należącym do benedyktynów z tamtejszego opactwa. Piwo będzie produkować przedsiębiorca, który w 2015 roku na terenie tym, w pobliżu polskich miejsc pamięci, urządził Wioskę Świętego Mikołaja. Po protestach ambasady RP we Włoszech ten świąteczny jarmark został zlikwidowany.

Biznesmen Daniele Miri, cytowany przez Ansę, wyjaśnił, że w obecnym trudnym okresie po pandemii koronawirusa Włochy muszą powrócić do "sedna swego istnienia".

"To dusza obywateli, to korzenie historii każdego z nas" - dodał, odnosząc się do dziejów opactwa, założonego przez świętego Benedykta, jednego z patronów Europy.

Jak wyjaśniono, piwo Monte Cassino powstanie w ramach projektu ożywienia historycznych miejsc na wzgórzu i promocji tej części kraju.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane