Ruszyła budowa Saskiej Kępy

MAS
opublikowano: 03-11-2009, 00:00

Dom Development rozpoczął budowę i sprzedaż mieszkań z I etapu inwestycji Saska Kępa w Warszawie.

Dom Development rozpoczął budowę i sprzedaż mieszkań z I etapu inwestycji Saska Kępa w Warszawie.

Wartość całej trzyetapowej inwestycji to ponad 700 mln zł, z czego 150 mln zł pochłonie realizacja pierwszego etapu. W pierwszej części osiedla powstanie 470 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w drugiej połowie 2011 r. Osiedle Saska Kępa zostanie zbudowane na 6,5-hektarowej działce. W 11 budynkach znajdzie się ponad 1,5 tys. mieszkań. W drugim etapie wybudowane będą 672 mieszkania, a w trzecim 443. Ich średnia powierzchnia to 61,3 mkw. Na osiedlu deweloper wybuduje także 55 lokali użytkowych o łącznej powierzchni ponad 4,5 tys. mkw. W centralnej części osiedla powstanie lasek, w którym zasadzone zostaną ponad 8 metrowe drzewa. Zaplanowano także place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe oraz ławeczki rozmieszczone na całym terenie inwestycji.

Osiedle zaprojektowali architekci z pracowni Hermanowicz Rewski Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Unibep. Ceny mieszkań kształtują się na poziomie od 6,1 do 11 tys. zł mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu