Ruszyła oferta publiczna akcji Praktikera

(Marek Druś)
opublikowano: 07-11-2005, 18:56

Metro liczy na pozyskanie z oferty publicznej akcji sieci sklepów Praktiker nawet 656 mln EUR. To pierwsza od czterech lat taka transakcja przeprowadzona przez niemiecką spółkę handlu detalicznego.

Metro liczy na pozyskanie z oferty publicznej akcji sieci sklepów Praktiker nawet 656 mln EUR. To pierwsza od czterech lat taka transakcja przeprowadzona przez niemiecką spółkę handlu detalicznego.

Metro postanowiło sprzedać w ofercie publicznej do 34,5 mln akcji Praktikera. Widełki cenowe ustalono na 16-19 EUR. Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do 17 listopada. Dzień później spółka zadebiutuje na giełdzie we Frankfurcie. Po przeprowadzeniu oferty Metro, trzecia na świecie sieć handlu detalicznego, nadal będzie miało 40,5 proc. kapitału Praktikera.

Pieniądze ze sprzedaży akcji Praktikera mają posłużyć do sfinansowania jego ekspansji, głównie na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. Obecnie dysponuje on 339 sklepami, co daje mu czwartą pozycję w Europie w kategorii sklepów z artykułami budowlano-montażowymi i wystroju wnętrz. Metro informowało w ubiegłym tygodniu, że po dziewięciu miesiącach tego roku zysk Praktikera wzrósł o 40 proc., a sprzedaż o 2,4 proc. do 2,33 mld EUR.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane