Ruszyły zapisy na akcje Sare

ISBNEWS
27-01-2016, 16:04

Sare ustaliło cenę emisyjną na poziomie 24,5 zł za jedną akcję i rozpoczęło zapisy, podała spółka.

"Ostateczna liczba oferowanych akcji wynosi: 543 478. Sare rozpocznie przyjmowanie zapisów na akcje nowej emisji w dniu 27 stycznia, co potrwa do 2 lutego w transzy małych inwestorów bądź do 3 lutego w transzy dużych inwestorów" - czytamy w komunikacie.

Sare  deklarowało wcześniej, że kwota min. 7 mln zł pozwoli na realizacje założonych celów emisyjnych, planowanych na lata 2016-2017. Za ok. 3 mln zł pozyskane z emisji planuje przejęcie spółki z branży "big data". Kolejne ok. 2 mln zł ma zostać przeznaczone na  akwizycję spółki, posiadającej odpowiednie kompetencje w zakresie tworzenia oprogramowania dla urządzeń mobilnych (smartfony i tablety), coraz częściej używanych do interaktywnej komunikacji zamiast komputerów osobistych i laptopów. Mniejsze kwoty trafią na rozwój projektu Power WIFI, platformę afiliacyjną Video Target oraz platformę konsumencką Zrabatowani.pl. 

"Emisja akcji i przejście na GPW to kolejne kamienie milowe na drodze rozwoju Grupy Sare. Debiutując na NewConnect, stawialiśmy na rozwój rozbudowanego portfolio technologii i usług komunikacyjnych i marketingowych. Przyniosły one spektakularny wzrost wyników i wyceny spółki. Idziemy krok dalej, nie chcemy zwalniać tempa rozwoju. Stąd inwestycje w nowe technologie. Liczę na zaufanie inwestorów i pozyskanie środków z emisji nowych akcji, które powinny nam pozwolić jeszcze bardziej rozbudować naszą ofertę i wejść w nowe obszary rynku" - powiedział prezes Tomasz Pruszczyński, cytowany w komunikacie.

Grupa Sare działa w branży komunikacji i marketingu w sieci Internet, koncentrując się na segmencie e-mail marketingu. Grupa jest obecnie notowana na NewConnect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Ruszyły zapisy na akcje Sare