RWE grozi pozwem rządowi Niemiec

opublikowano: 17-10-2018, 18:34

Prezes Rolf Martin Schmitz powiedział, że RWE pozwie rząd Niemiec jeśli postanowi on o nagłym zamknięciu elektrowni węglowych, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że rząd Niemiec zlecił komisji stworzenie harmonogramu odchodzenia od węgla jako źródła energii. Podobnie było kiedy postanowił o rezygnacji z energii nuklearnej. Prace komisji mają trwać do końca roku. 

- Jeśli rząd zdecyduje o gwałtownym wyjściu zażądam zwrotu tego, co nam zabierze – powiedział prezes RWE, Rolf Martin, w wywiadzie dla Die Zeit. - Spółki zostaną wywłaszczone, taj jak było z energią nuklearną. Muszą otrzymać za to rekompensatę – dodał.

Reuters przypomina, że w tym roku spółki energetyczne, w tym RWE, dostały do 1 mld EUR odszkodowania od rządu, który pozwały za pospieszne odejście od energii nuklearnej w 2011 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu