Czytasz dzięki

Ryanair chce zebrać 400 mln EUR

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 03-09-2020, 19:02

Ryanair, największy budżetowy przewoźnik lotniczy w Europie zamierza zebrać 400 mln EUR ze sprzedaży akcji. Środki chce przeznaczyć m.in. na poszerzenie floty, donosi Reuters.

Nowe akcje zwykłe mają trafić do rąk inwestorów instytucjonalnych oraz kilku innych wybranych. Zainteresowani ich nabycie mają być ponoć niektórzy dyrektorzy i członkowie kadry kierowniczej.

Ryanair
Zobacz więcej

Ryanair fot. Bloomberg

Firma uważa, że pandemia koronawirusa i związany z nią kryzys może być okazją do tańszego zwiększenia floty i rozwoju sieci.

W sierpniu linia przewiozła o niemal połowę mniej pasażerów niż w analogicznym okresie 2019 r. Eksperci wskazują, że w przeciwieństwie do konkurentów, Ryanair posiada wysokie zasoby gotówki. Na koniec czerwca sięgały one 3,9 mld EUR. 

Oczekuje się, że ta pozycja pomoże grupie w lepszym przygotowaniu się do szybkiego wykorzystania takich okazji, jeśli się pojawią. Powinno znacząco zmniejszyć ryzyko spłaty zadłużenia grupy w ciągu najbliższych 12 miesięcy – napisano w oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane