Ryanair miał świetne wyniki, zapowiada pokonanie EasyJet

opublikowano: 03-06-2003, 08:53

Ryanair Holdings, drugie w Europie niskotaryfowe linie lotnicze poinformowały o 59 proc. wzroście zysku w zakończonym w marcu roku rozrachunkowym. Władze spółki zapowiadają, że kolejny także zakończy się zdecydowaną poprawą wyników. Spółka chce za kilka miesięcy osiągnąć status największego europejskiego niskotaryfowego przewoźnika lotniczego.

Zysk netto Ryanair wzrósł w IV kwartale zakończonym 31 marca do 45,3 mln EUR. Sprzedaż okazała się o 33 proc. wyższa niż rok wcześniej i sięgnęła 192 mln EUR. W całym roku zysk spółki wzrósł o 59 proc. do 239 mln EUR, a sprzedaż o 35 proc. do 843 mln EUR.

Ryanair podał, że w maju liczba pasażerów korzystających z jego usług była o 53 proc. wyższa niż rok temu. W roku rozrachunkowym zakończonym w marcu wzrosła o 42 proc. do 15,7 mln.

Michael O'Leary, charyzmatyczny prezes Ryanair zapowiada, że w tym roku liczba pasażerów korzystających z usług kierowanej przez niego linii wzrośnie o 50 proc. Pozwoli to jej wyprzedzić głównego rywala, EasyJet, i zostać największym europejskim przewoźnikiem niskotaryfowym. Ma to nastąpić już we wrześniu lub październiku.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ryanair miał świetne wyniki, zapowiada pokonanie EasyJet