Ryanair może uniknąć straty w tym roku

opublikowano: 26-07-2021, 07:40

Największa europejska tania linia lotnicza liczy na to, że rosnący popyt na loty wakacyjne pozwoli jej uniknąć straty w tym roku lub bardzo mocno ją zmniejszyć.

Ryanair Holdings poinformował w poniedziałek, że powinien wyjść na swoje lub zakończyć niewielką stratą rok rozrachunkowy, kończący się w marcu przyszłego roku. Stanie się tak o ile postęp szczepień spowoduje zahamowanie ekspansji pandemii.

W pierwszym kwartale rozrachunkowym irlandzka spółka miała 273 mln EUR straty. Rok wcześniej sięgała ona 185 mln EUR.

- Mamy nadzieję, że w drugim kwartale będziemy mieli zysk – powiedział dyrektor finansowy Neil Sorahan. – Niemcy i środkowa oraz wschodnia Europa są bardzo mocne – dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Ryanair zwiększa zdolności przewozowe w związku z rosnącym popytem wynikającym z łagodzenia restrykcji w Unii Europejskiej. Według jego ostatnich prognoz, liczba pasażerów powinna przekroczyć 90 mln w roku rozrachunkowym 2022. Wcześniej spółka zapowiadała, że będzie zbliżona do dolnego zakresu przedziału 80-120 mln. Ryanair ogłosił wcześniej w tym miesiącu zamiar zatrudnienia 2 tys. pilotów w okresie trzech lat. Przewoźnik potrzebuje ich, bo w czerwcu do jego floty zaczęły trafiać nowe Boeingi 737 Max, których zamówił 210.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane