Ryanair ogranicza prawa udziałowców spoza UE

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-12-2020, 10:30

Ryanair poinformował we wtorek, że ograniczy prawa głosu brytyjskich akcjonariuszy od 1 stycznia w celu zapewnienia, że linia ​​pozostanie w większości własnością inwestorów z kraju UE i zachowa pełne prawa do licencji i lotów, pisze Reuters.

Ryanair
Ryanair

Plan ograniczenia praw brytyjskich udziałowców został zatwierdzony przez linię lotniczą w zeszłym roku, z zastrzeżeniem warunków ostatecznego porozumienia ws. stosunków handlowych Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po brexicie.

“Zawiadomienia zostaną wysłane do zarejestrowanych posiadaczy każdej akcji ograniczonej w odpowiednim czasie, z zaznaczeniem, że jej posiadacz nie będzie uprawniony do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu oraz głosowań“ - głosi oświadczenie Ryanaira.

W komunikacie przekazano, że obywatele Wielkiej Brytanii, podobnie jak wszyscy inni obywatele wszystkich innych krajów spoza UE, nie będą mogli nabywać akcji zwykłych. W lutym zeszłego roku szacowano, że w rękach brytyjskich inwestorów było ok. 20 proc. akcji przewoźnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane