Ryanair oskarża Lufthansę i Niemcy o spiskowanie

opublikowano: 16-08-2017, 11:07
aktualizacja: 16-08-2017, 11:22

Ryanair skarży się na spiskowanie Lufthansy z rządem Niemiec w sprawie upadłej linii Air Berlin, pisze International Business Times.

Największa europejska tania linia lotnicza złożyła skargę w Komisji Europejskiej, a także Bundeskartellamt, niemieckim urzędzie antykartelowym. Irlandzka spółka przekonuje, że doszło do „oczywistego spiskowania” rządu Niemiec z flagowym przewoźnikiem Lufthansą w sprawie upadłej taniej linii Air Berlin. Ryanair twierdzi, że działania spiskowców mają na celu wyeliminowanie konkurencji z ewentualnego przejęcia aktywów przewoźnika, co jest niezgodne z zasadami konkurencji w Unii Europejskiej, a także jest złamaniem reguł dotyczących pomocy państwa dla firm borykających się z problemami.  

Zobacz więcej

Samoloty lini Ryanair (fot. Bloomberg)

Air Berlin ogłosiło upadłość we wtorek. Niemieckie resorty transportu i gospodarki pożyczyły przewoźnikowi 150 mln EUR na utrzymanie działalności. Poinformowano jednocześnie, że Lufthansa rozmawia z Air Berlin w sprawie przejęcia części jego biznesu.  

Ryanair twierdzi, że upadłość Air Berlin została przygotowana tak, aby umożliwić Lufthansie przejąć przewoźnika bez długów. Ostrzega, że w efekcie zapłacą za to pasażerowie, którzy będą musieli płacić wyższe ceny za bilety.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, International Business Times

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Ryanair oskarża Lufthansę i Niemcy o spiskowanie