Ryanair otworzy bazy w Modlinie i Gdańsku

opublikowano: 09-04-2014, 00:00

Przewoźnik będzie mieć w Polsce cztery bazy i 6,5 mln pasażerów, z czego 1,9 mln spod Warszawy.

Do Krakowa i Wrocławia dołączą od sezonu zimowego, czyli października, dwie kolejne bazy dla samolotów Ryanaira. Jedna z nich powstanie w Gdańsku, druga w Modlinie. Przewoźnik szacuje, że zainwestuje w obu po 90 mln USD: na maszyny, marketing i obsługę techniczną. Dla portu lotniczego Modlin to kontynuacja dobrej passy.

Zobacz więcej

Prezes Ryanair Michael O'Leary (FOT. MW)

Lotnisko w ubiegłym tygodniu pochwaliło się ILS II kategorii, czyli systemem pozwalającym na operacje lotnicze przy niewielkiej widoczności. Takie rozwiązanie, dzięki któremu na pewno odbędzie się 95 proc. operacji lotniczych, ma na razie tylko Lotnisko Chopina. Ryanair doda z Modlina cztery nowe połączenia i będzie realizować 265 lotów tygodniowo. Według przewoźnika, oznacza to 1,9 mln pasażerów i pracę dla 1,9 tys. osób. Jest szansa na lepszy dojazd do lotniska.

— Mały łącznik, czyli 5,5 km od stacji do lotniska, to nasz priorytet. Niestety, miłośnicy ptaków i nietoperzy opóźnili inwestycję, przestała obowiązywać ustawa o EURO 2012, w ramach której miała być ona realizowana. Dlatego postaramy się ją sfinansować w dużej części z unijnych funduszy na lata 2014-20. Już przedstawiłemprojekt w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju — mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Oferta Ryanaira w Polsce to 119 tras, w tym 8 krajowych. W tym roku spółka zamierza przewieźć 6,5 mln pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu