Ryanair podniesie ceny biletów

Jakub Sławiński, DW
opublikowano: 27-09-2022, 09:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rosnący ceny paliw spowodowały, że Ryanair coraz głośniej mówi o podwyżkach cen biletów, których cena w przeciągu najbliższych 5 lat wzrośnie o około 10 EUR – pisze Deutsche Welle.

fot. Jason Alden/Bloomberg

Irlandzki przewoźnik szykuje się na podwyżki cen biletów. W ciągu najbliższych 5 lat średnia cena wzrośnie z 40 do 50 EUR – mówi agencji informacyjnej DPA szef Ryanair Niemcy – Andreas Gruber.

Głównym powodem podwyżki są rosnące koszty paliwa. Firma stara się amortyzować ceny, podpisując najbardziej korzystne kontrakty i kupując paliwo na zapas. Jednak i te działania nie pozwalają w pełni zniwelować problem.

Ryanair nie jest jedynym operatorem lotniczym, który zapowiada podwyżki cen biletów. Niemiecka Lufthansa już zdecydowała się na droższe rezerwacje i zapowiedziała, że wyższe ceny zostaną na pewno utrzymane do końca tego roku, podkreślając, że powrót do cen sprzed pandemii jest praktycznie niemożliwy.

Loty już stały się droższe – wynika z analizy portalu Check24. Przed pandemią za lot do Hiszpanii, średnio trzeba było zapłacić około 165 EUR. W te wakacje, bilety kosztowały już 272 EUR – to wzrost o 65 proc. – podaje porównywarka cen.

Wpływ na rosnące ceny ma też większy popyt. Ryanair prognozuje, że w tym roku przewiezie 166 mln pasażerów – to o 115 proc. więcej niż w przedpandemicznym 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane