Rybnik: remont drogi za 2,3 mln zł

Dominika Malik
opublikowano: 16-07-2001, 00:00

Rybnik: remont drogi za 2,3 mln zł

Zarząd miasta Rybnik zamierza wyłożyć ponad 0,8 mln zł na drugi etap remontu ul. Kościuszki. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ponad 2,3 mln zł.

Prace modernizacyjne drugiego etapu remontu rozpoczęły się na początku lipca. Przebudowie poddany jest odcinek długości 450 m, przebiegający od dworca PKP do skrzyżowania z ul. Chrobrego.

— Zakres robót obejmie m.in. remont chodników oraz wymianę nawierzchni jezdni — mówi Krzysztof Jaroch z UM w Rybniku.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ponad 2,3 mln zł. Jest ona realizowana przez firmę APM z Rybnika, która ma zakończyć prace do końca sierpnia 2001 r.

Pierwszy etap remontu drogi, który przeprowadzono w 2000 r., obejmował 600 m, od skrzyżowania z ul. Chrobrego do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Koszt modernizacji wyniósł ponad 1,5 mln zł. Przeprowadzono wówczas m.in. remont kanalizacji i sieci wodociągowej, zainstalowano nową sieć telefoniczną i wykonano nową nawierzchnię jezdni. Generalnym wykonawcą budowlanym było Rybnickie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rybnik: remont drogi za 2,3 mln zł