„Ryczący Kotek” stracił w jeden dzień 13 mln USD na GameStop

opublikowano: 04-02-2021, 09:36

Użytkownik serwisu Reddit, wskazywany jako jeden z inspiratorów niedawnego szaleństwa spekulacyjnego na rynkach w USA, ujawnił, że w jeden dzień stracił “na papierze” 13 mln USD na akcjach GameStop, informuje The Independent.

34-letni Keith Gill, prowadzący jako Roaring Kitty vloga na YouTube, a dla użytkowników Reddit znany jako DeepF*****gValue, poinformował o swojej stracie na słynnym już forum WallStreetBets. Ujawnił, że ma 50 tys. akcji GameStop i 500 opcji kupna akcji spółki, które w czerwcu 2019 roku kupił za 53 tys. USD. W poniedziałek w tym tygodniu wartość jego inwestycji spadla o 5,2 mln USD. We wtorek doszło do znaczniejszej przeceny. Kurs GameStop spadł tego dnia o 60 proc., co spowodowało, że Gill stracił „na papierze” 13 mln USD. Pomimo to wciąż ma 7,6 mln USD zysku ze swojej inwestycji. Zapewnił, że nie sprzedaje akcji.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W niedawnym wywiadzie dla The Wall Street Journal Gill powiedział, że nie spodziewał się iż jego rady inwestycyjne na WallStreetBets spowodują takie szaleństwo na rynkach.

- To mnie przerosło – przyznał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane