Rynek akcji stoi na rozdrożu

Artur Szymański
26-08-2002, 00:00

Analitycy twierdzą, że argumentów przemawiających za wzrostami na GPW jest dokładnie tyle, co przeciwnych.

Grzegorz Lityński analityk BZ WBK

- Giełda jest bardzo rozchwiana, więc prawidłowa prognoza na ten tydzień jest praktycznie niemożliwa. Sam wzrost produkcji przemysłowej to za mało, by utrzymał się trend wzrostowy. Nie jestem więc optymistą. Sądzę, że będziemy mieli do czynienia z huśtawką nastrojów — po jednej sesji wzrostowej kolejny dzień przyniesie spadki.

Tomasz Dumała doradca inwestycyjny BM BGŻ

- Są szanse na wzrosty w tym tygodniu. Nie sądzę, by ktoś, kto zaangażował dość poważne środki w akcje, czynił to tylko na 1-2 sesje. Dlatego spodziewam się, że popyt jeszcze się utrzyma. Na giełdach zachodnich też nie dzieje się nic, co mogłoby zmusić graczy do odwrotu z Polski.

Marcin Materna doradca inwestycyjny DM BIG BG

- W tym tygodniu spodziewam się uspokojenia nastrojów inwestorów i wejścia rynku w trend horyzontalny. Sporo zależy od decyzji RPP, ale nie sądzę, by wzrosty miały szansę się utrzymać.

Artur Szeski dyrektor działu analiz i doradztwa CDM Pekao SA

- Rynek spodziewa się, że w tym tygodniu RPP obniży stopy o 25- -50 pkt. Jeśli do tego nie dojdzie, to rozczarowanie inwestorów przełoży się na poziom indeksów. Dopóki rynek nie przebije 1150 pkt na WIG 20, dopóty nie będzie można mówić o zmianie trendu.

Rafał Gębicki niezależny doradca inwestycyjny

- Giełda nadal ma ograniczony potencjał wzrostowy. Na kolejnych sesjach oczekiwałbym raczej stabilizacji przy obrotach na poziomie 100-150 mln zł. W kolejnych tygodniach nie liczyłbym na gwałtowne zakupy ze strony rodzimych i zachodnich instytucji. W tej sytuacji nie może być mowy o gwałtownej poprawie koniunktury.

Marek Świętoń analityk ING IM Polska

- W najbliższych tygodniach raczej nie można liczyć na trwałą poprawę koniunktury. Trudno też spodziewać się, by środowe wzrosty były sygnałem do umocnienia trendu wzrostowego. Także we wrześniu nie oczekiwałbym ożywienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rynek akcji stoi na rozdrożu