Rynek czeka na FOMC

Łukasz Ogórek, DM IDMSA
18-09-2013, 11:00

Na dzisiejsze wydarzenie rynki i inwestorzy czekali niemal cały kwartał. O godz. 20 swoje posiedzenie zakończy Komitet Otwartego Rynku.

Większość decyzji ogłoszonych dziś przez FOMC jest znane i możliwe do przewidzenia. Przede wszystkim pozostawienie stóp procentowych na niezmienionych poziomach oraz ograniczanie zakupu aktywów o kwotę 10-15 mld USD. Zastanawiający jest fakt, czy decyzje te są już w cenach rynkowych, czy raczej zmiany w cenach dokonają się dziś i czy będą gwałtowne. Możliwym scenariuszem ograniczenia druku dolara może być wzrost jego wartości w stosunku do innych walut oraz odpływ kapitałów z rynków krajowych rozwijających się co, może skutkować osłabianiem się lokalnych walut i spadkami na parkietach. Inwestorzy zastanawiają się również czy FOMC dokona zmian w projekcjach stopy bezrobocia. Przypomnijmy, iż to właśnie stopa bezrobocia decyduje o tym, o ile FOMC będzie zmniejszał skalę skupu aktywów.
Dziś ważne dane opublikowane zostaną w naszym kraju. O godz. 14 opublikowane zostaną informacje nt. produkcji przemysłowej oraz budowlano – montażowej. Jednak te dość istotne informacje mogą pozostać obojętne dla naszej waluty, która w większym stopniu pozostanie pod wpływem wieczornych wydarzeń zza oceanu.                 


EURUSD

Na wykresie 4 godzinnym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 1,3346. Najbliższy opór wyznacza poniedziałkowy szczyt na poziomie 1,3385.

USDPLN

Na wykresie 8 godzinnym  USDPLN znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę. Najbliższy opór wyznacza kijun sen na poziomie 3,1901. Najbliższe wsparcie stanowi minimum ustanowione w poniedziałek na poziomie 3,1284.

AUDUSD
Na wykresie dziennym AUDUSD w dniu wczorajszym wygenerowany został ponownie techniczny sygnał kupna. Para przebiła górną powłokę chmury Ichimoku na poziomie 0,9319. Sygnał potwierdzają pozostałe elementy Ichimoku. Najbliższe wsparcie stanowi senkou span B na poziomie 0,9319. Najbliższy opór stanowi poniedziałkowy szczyt na poziomie 0,9393.

USDJPY

Na wykresie 4 godzinnym  USDJPY znajduje się w trendzie spadkowym. Najbliższy opór stanowi tenkan sen 99,13. Najbliższe wsparcie stanowi ostatnie minimum na poziomie 98,45.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek, DM IDMSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Rynek czeka na FOMC