Rynek czeka na impuls

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 21-04-2004, 00:00

Mimo wzrostu na ostatniej sesji rynek kontraktów terminowych nadal znajduje się w fazie stabilizacji, która utrzymuje się na rynku od 13 kwietnia, gdy padły rekordy. Głównym oporem dla kontraktów na WIG20 jest dotychczasowy szczyt hossy (1892 pkt). Istotne wsparcie to 1842 pkt. Chroni ono przed testem poziomu 1800 pkt.

Warto zwrócić uwagę na systematycznie rosnącą liczbę otwartych pozycji (LOP). Wynosi ona obecnie już 21,2 tys., podczas gdy na początku miesiąca było to 18 tys. pozycji. Rosnąca LOP może zapowiadać zbliżające się znaczne ruchy na rynku. Utrzymuje się wysoka, dodatnia baza (powyżej 20 pkt).

Kupujący nie zrazili się słabym finiszem notowań z poprzedniego dnia. Czerwcowa seria startowała z 15-pkt zwyżką do 1866 pkt. Początek handlu przyniósł kontynuację zwyżki do oporu przy 1871 pkt. Dwie próby jego sforsowania zakończyły się niepowodzeniem. W efekcie najpopularniejsza seria kontraktów zaliczyła spadek do 1856 pkt. Spadek nie przyciągnął chętnych do gry na krótko. W efekcie poprawa na rynku kasowym pomogła w odrobieniu strat w trakcie handlu. Zamknięcie wypadło na poziomie 1870 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane