Rynek hotelowy rośnie w siłę

opublikowano: 07-02-2019, 22:00

W 2019 r. przybędzie ponad 7 tys. pokojów hotelowych, najwięcej w Warszawie – wynika z danych Walter Herz, firmy doradczej z branży nieruchomości.

Stolicę czekają w tym roku kolejne otwarcia. Według szacunków wzbogaci się ona o ponad 1300 pomieszczeń. Rośnie popularność wśród turystów Krakowa. Tamtejsza baza ma się zwiększyć o 400 miejsc. Dwa razy więcej pokojów przybędzie w Trójmieście. W Gdańsku nowe hotele powstają głównie na Wyspie Spichrzów w pobliżu Starego Miasta oraz na postyczniowych terenach Młodego Miasta. Poznański rynek hotelowy, w przeciwieństwie do innych aglomeracji, w 2018 r. odnotował ponadprzeciętny wzrost cen. Było to wynikiem organizacji w mieście licznych targów, wizyt biznesowych przy ograniczonej w ostatnich latach nowej podaży w segmencie hotelowym. W tym roku Poznań czeka na otwarcie kolejnych obiektów, które mają przynieść około 240 pokojów hotelowych.

7 proc. O tyle wzrosła liczba udzielonych noclegów w Polsce…

41,74 mln ...a taką liczbę pasażerów obsłużyły rodzime lotniska.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu