Rynek już czeka na Fed

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 27-04-2021, 11:53

W oczekiwaniu na wynik jutrzejszego posiedzenia Fed sentyment na rynku pozostaje mieszany.

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami w przypadku S&P 500 orz Nasdaqa, a dziś notowania kontraktów terminowych próbują dalej piąć się na północ. Przebieg dzisiejszej sesji w Azji nie był już jednak tak optymistyczny, bowiem ze względu na rozprzestrzeniający się nowy wariant wirusa na terenie Indii istnieje ryzyko silniejszego spowolnienie w tamtym rejonie świata. Opublikowane wczoraj po sesji wyniki Tesli nie powaliły inwestorów. Choć spółka odnotowała rekordowy zysk na akcje, to jednak przychody wypadły słabiej, a Tesla odnotowała lepsze rezultaty przez sprzedaż części posiadanych bitcoinów. Przed nami jednak publikacje takich gigantów jak Apple czy Facebook. Po spokojnym początku tygodnia od jutra sytuacja będzie się stopniowo dynamizować.

Ciekawie zachowuje się ropa. Na rynku dominują obawy związane z popytem z Indii czy Japonii, tymczasem odmiana WTI wychodzi powyżej 62 USD za baryłkę. Jest to wynikiem optymistycznych prognoz kartelu OPEC, który spodziewa się silnej odbudowy popytu w 2021 roku. Czynnikiem ryzyka w dalszym ciągu pozostaje jednak rozwój pandemii i sytuacja w Azji czy Ameryce Południowej. Dalej zyskuje miedź, która kreśli nowe dziesięcioletnie maksima. Oprócz wychodzenie światowej gospodarki z pandemii czy problemów z podażą pojawił się jeszcze jeden element jakim jest pakiet infrastrukturalny w USA. Notowania złota spokojnie czekają na wynik jutrzejszego posiedzenie Fed. Jeśli retoryka pozostanie bez zmian, a przekaz będzie gołębi, może być to czynnik przemawiający za wybiciem 1800 USD za uncję.

Zakończone dziś posiedzenia Banku Japonii czy Riksbanku nie przyniosły jakichkolwiek zmian w przekazie. Dzięki odbiciu dolara, kurs USDJPY wraca powyżej 108. Para EURUSD pozostaje poniżej 1.21 i zapewne wiele na tym rynku już się nie wydarzy przed jutrzejszym wynikiem posiedzenia Fed. Dziś w kalendarium makroekonomicznym należy zwrócić uwagę na indeks zaufania konsumentów Conference Board, który będzie obrazował jak wychodzenie z pandemii odczuwają amerykańskie gospodarstwa domowe. Dodatkowo poznamy lutowe wskaźniki cen nieruchomości w USA czy regionalny odczyt koniunktury w rejonie Richmond.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane