Rynek „niedźwiedzia” w Chinach

opublikowano: 26-06-2018, 09:58
aktualizacja: 26-06-2018, 10:00

Główny indeks giełdy w Szanghaju zakończył wtorkową sesję wartością o ponad 20 proc. poniżej ostatniego szczytu ze stycznia. Oznacza to wejście w fazę „rynku niedźwiedzia”.

Wtorkową sesję Shanghai Composite zakończył spadkiem o 0,5 proc. Przecena akcji chińskich spółek w ostatnim czasie spowodowana jest obawami osłabienia krajowej koniunktury i wojny handlowej z USA. Inwestorzy zareagowali negatywnie m.in. na niedawne doniesienia o restrykcjach dla chińskich firm dotyczących inwestowania w spółki w USA. Nie pomaga także słabnący wobec dolara juan.

Zmiana procentowa Shanghai Composite od szczytu w styczniu tego roku
Zobacz więcej

Zmiana procentowa Shanghai Composite od szczytu w styczniu tego roku

- Budzi to obawę, że spółki, które są mocno zadłużone w dolarze, mogą mieć problemy ze spłatą pożyczek – powiedział Tai Hui, główny strateg JPMorgan Asset Management w Azji.

Analitycy banku inwestycyjnego Nomura oczekują dalszych problemów, które mogą zaciążyć na wynikach chińskiej gospodarki w drugim półroczu.

- Uważamy, że chińska gospodarka nie zaliczyła jeszcze dna i sytuacja może się jeszcze pogorszyć zanim się poprawi – napisali w raporcie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rynek „niedźwiedzia” w Chinach