Rynek paliw: Ceny nadal spokojnie zmierzają w dół

Urszula Cieślak
opublikowano: 22-02-2007, 00:00

W tygodniu od 14 do 20 lutego ceny ropy Brent ustabilizowały się na poziomie 57-58 dolarów za baryłkę w transakcjach terminowych. Do tej stabilizacji przyczynił się przede wszystkim brak czynników, które mogłyby wpłynąć na gwałtowną zmianę tendencji.

Na rynku krajowym w minionym tygodniu również było spokojnie. Hurtowe ceny benzyny utrzymywały się na poziomie notowanym tydzień wcześniej, a olej napędowy w hurcie jest nawet tańszy o 16-25 zł za metr sześcienny.

W ostatnich dniach obserwujemy korekty cen benzyn i oleju napędowego na stacjach. Tym razem, ku zadowoleniu użytkowników tych paliw, ceny spadają. Na razie są to jeszcze korekty symboliczne, sięgające 1-2 gr/l, ale wszystko wskazuje na możliwość dalszych obniżek. Za taką właśnie prognozą przemawiają zarówno czynniki zewnętrzne, jak i stabilizacja obserwowana na rynku ropy i na rynku walutowym.

Dzisiaj średnia cena benzyny Eurosuper 95 kształtuje się na poziomie 3,80 zł/l, a oleju napędowego na poziomie 3,55 zł/l.

Autorka jest analitykiem rynku paliw spółki Reflex

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Cieślak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy