Rynek pracy: Dorywcze zajęcie dla studenta

DCZ
opublikowano: 12-11-2012, 00:00

Dla wielu studentów rozpoczęcie roku akademickiego to nie tylko powrót na uczelnię, ale i konieczność znalezienia pracy, która pozwoli pogodzić studiowanie z zarabianiem.

Agencje pracy tymczasowej mają oferty, które gwarantują elastyczne godziny pracy i zarobki do 19 zł brutto za godzinę. Z danych firmy Work Service wynika, że najwięcej w pracy dorywczej może zarobić barman. Stawki godzinowe w tej profesji dochodzą do 21 zł brutto. Na drugim miejscu są hostessy, które średnio zarabiają 17,5 zł na godzinę.

W tej profesji zróżnicowanie płac jest jednak największe. Trzecie miejsce zajmuje pracownik recepcji ze stawką średnio 12,5 zł brutto za godzinę. Kolejne zawody, z niewiele niższą stawką, średnio ponad 11 zł za godzinę to: kasjer w markecie, kurier i ankieter. W przypadku tego ostatniego kandydaci muszą się wykazać podstawową wiedzą o realizacji badań socjologicznych.

Na dalszych miejscach są jeszcze cztery prace, które zapewniają średnie zarobki przekraczające 9 zł brutto za godzinę: kelner, telemarketer, merchendiser i archiwista. Kelnerzy mają jednak szanse na większe zarobki, gdy dostają napiwki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rynek pracy: Dorywcze zajęcie dla studenta