Rynek walutowy czeka na nowy impuls

TMS
opublikowano: 27-11-2007, 16:17

Wtorek był kolejnym dniem wyczekiwania na rynku walutowym. Większość par walutowych utkwiła w konsolidacji i już od kilku dni nie wykazuje większej zmienności.

Zarówno kurs EUR/USD jak i pary z japońskim jenem oczekują na impuls, który wskaże kierunek wybicia. Poranek co prawda przyniósł lekkie umocnienie dolara, którego jedną z przyczyn była informacja o inwestycji rządu Abu Dhabi w Citigrup.

Jednakże umocnienie to było krótkotrwałe i pod koniec dnia dolar ponownie osłabł. Obecnie inwestorzy czekają prawdopodobnie na nowe dane makroekonomiczne, które zasugerują czy kryzys w USA ma zamiar się jeszcze pogłębiać czy dotarliśmy już do jego dna. Pierwszą istotną informacją będzie jutrzejsza sprzedaż domów na rynku wtórnym w październiku.

 Prognozy zakładają spadek do 5 mln jednakże istnieje szansa, że tym razem wynik będzie lepszy od prognoz ponieważ, mogą zacząć działać już pozytywne efekty obniżki stopy procentowej przez FED we wrześniu.

W czasie dzisiejszej sesji poznaliśmy natomiast dane z gospodarki Niemiec odczyt indeksu Ifo. Okazało się, że dość niespodziewanie wzrósł on do poziomu 104,2 pkt podczas gdy prognozy zakładały wynik 103,3. Jest to dobra dla euro wiadomość jednak nie spowodowała większej reakcji kursu. O godzinie 16 poznamy jeszcze indeks zaufania konsumentów (Conference Board) z USA. Analitycy oczekują, że spadnie on do poziomu 91,6 pkt z 95,6 punktów w październiku.

Rynek krajowy podporządkowany dziś był spokojnej atmosferze z zagranicy. Kurs złotego poruszały się w wąskich konsolidacjach. O godzinie 15.30 za jednego dolara płacimy 2,48 PLN , natomiast euro kosztuje 3,6930 PLN. Inwestorzy wstrzymują się z decyzjami inwestycyjnymi do jutrzejszego ogłoszenia decyzji RPP w sprawie stóp procentowych, dlatego też już do końca dnia powinniśmy obserwować bardzo ograniczoną zmienność.

Sporządził:
Marcin Ciechoński
Departament Doradztwa i Analiz
DM TMS Brokers S.A.

 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TMS

Polecane