Rynek walutowy stabilizuje się przed danymi o inflacji

Fabryki Mebli "FORTE" Spółka Akcyjna
14-11-2002, 09:59

WARSZAWA (Reuters) - W czwartek rano na rynku walutowym nastroje uspokoiły się, zaś dealerzy spodziewają się niewielkich wahań kursów w dalszej części dnia po ostatniej fali realizacji zysków.

Rynek czeka na publikację danych o październikowej inflacji, która zdaniem analityków wyniosła 1,1 procent wobec 1,3 procent we wrześniu. Wzmaga to nadzieje na obniżkę stóp procentowych. Główny Urząd Statystyczny poda te dane w piątek.

Kurs złotego prawie nie uległ zmianie do dolara i euro. W czwartek euro wyceniano na 3,9666 złotego, a dolara na 3,9425 złotego.

Rentowności obligacji również nie zmieniły się i w przypadku papierów dwuletnich wyniosły 5,84 procent, a dla "pięciolatek" 5,91 procent.

Minister finansów Grzegorz Kołodko powiedział w czwartek, że stopa bezrobocia spadła w październiku, jednak nie powiedział do ilu. We wrześniu stopa bezrobocia wyniosła 17,6 procent

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryki Mebli "FORTE" Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rynek walutowy stabilizuje się przed danymi o inflacji