Czytasz dzięki

Rynki akcji w USA mogą zacząć sesję spadkiem

opublikowano: 22-05-2020, 13:51

Spada wartość kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji. To dalszy ciąg rosnących obaw wybuchu kolejnego konfliktu między USA i Chinami.

Planowane przez Chiny zwiększenie kontroli nad Hongkongiem przez wprowadzenie tam własnych przepisów o bezpieczeństwie narodowym i utworzenie agencji mającej go pilnować przykuło uwagę inwestorów jako potencjalny kolejny punkt zapalny w relacjach Chin z USA. Prezydent Donald Trump ostrzegał w czwartek, że USA zdecydowanie zareagują jeśli Pekin będzie próbował ograniczyć ruchy demokratyczne w Hongkongu. Inwestorzy boją się nowego ostrego konfliktu.

- Ta kwestia może stać się głównym czynnikiem pogorszenia nastrojów aż do wyborów prezydenckich w USA w listopadzie – uważa Sebastien Barbe, szef strategii inwestycyjnej na rynkach wschodzących w Credit Agricole CIB.

Wzrost niepewności widoczny jest w rosnącym popycie na obligacje i dolara amerykańskiego. Wartość kontraktów na S&P500, DJIA i Nasdaq 100 spada o 0,2-0,3 proc. Mocno tanieją przed sesją akcje Hewlett Packard Enterprise, który nie osiągnął oczekiwanych kwartalnych przychodów i zysków.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane