Rynki UE dosięgła oczekiwana korekta

Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 05-02-2002, 00:00

Giełdy na Starym Kontynencie zdominowała w poniedziałek przecena banków oraz spółek medialnych i telekomunikacyjnych. Przyczyną spadków stały się kolejne nie najlepsze raporty oraz wypowiedzi szefów Deutsche Banku i WPP Group, którzy nie przewidują istotnej poprawy koniunktury w 2002 r. Nastroje pogorszyły też wątpliwości dotyczące wiarygodności wyników spółek publicznych, które nasilają się po ostatniej aferze związanej z Enronem.

Deutsche Bank stracił mocno na wycenie, pociągając w dół cały sektor bankowy. Dyrektor zarządzający niemieckiego banku, Rolf Breuer powiedział, iż nie widzi szans, na szybką poprawę koniunktury i wyni- ków spółek. Deutsche Bank poniósł w ostatnim kwartale pierwszą od czterech lat stratę. Co więcej, szef DB zauważył w styczniu nasilenie efektów spowolnienia gospodarczego.

Przeceniano akcje spółek półprzewodnikowych i telekomunikacyjnych. Korekta dosięgła France Telecom, ponieważ agencja Moody’s obniżyła długoterminową ocenę wiarygodności kredytowej. Sytuację sektora pogorszył raport SSSB, który obniżył rekomendację dla sektora telekomunikacyjnego do „neutralnej”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rynki UE dosięgła oczekiwana korekta