Czytasz dzięki

Ryvu ma umowę z belgijskim Galapagos

opublikowano: 16-04-2020, 08:24

Spółka Ryvu Therapeutics zawarła umowę o współpracy badawczo-rozwojowej z belgijską firmą Galapagos.

Przedmiotem współpracy jest odkrywanie oraz rozwój innowacyjnych związków małocząsteczkowych o potencjalnym zastosowaniu terapeutycznym w chorobach zapalnych. Współpraca będzie rozwijana w oparciu o nowy cel białkowy zidentyfikowany przez Ryvu oraz opracowaną platformę badawczą spółki.

Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu
Zobacz więcej

Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu

W ramach współpracy ryvu będzie odpowiedzialny za fazę odkrycia, zaś spółka Galapagos za dalszy rozwój związku.

"Zgodnie z postanowieniami Umowy Galapagos NV uzyskała wyłączne prawo do otrzymania wyłącznej globalnej licencji, której przedmiotem będą wszelkie prawa własności intelektualnej wygenerowane w ramach Umowy oraz te, które Emitent wytworzył w ramach dotychczasowych badań nad celem białkowym" - dodano.

Zgodnie z umową Ryvu otrzyma płatność z góry w wysokości 1,5 mln EUR. Będzie również upoważnione do otrzymania łącznych płatności w wysokości do 53,5 mln EUR  w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji potencjalnego leku, który zostanie stworzony w oparciu wyniki współpracy.

"Spółka pragnie podkreślić, że powyższa kwota jest maksymalną kwotą możliwą do uzyskania (tzw. bio-dollar value), natomiast wysokość przychodów, które Spółka faktycznie uzyska z tytułu Umowy, zależeć będzie od postępu badań naukowych oraz badań klinicznych, powodzenia procesu rejestracyjnego oraz poziomu przychodów z tytułu sprzedaży potencjalnego leku osiąganych przez Galapagos NV. Ponadto Spółka otrzyma jednocyfrowe tantiemy ze sprzedaży produktów opracowanych w wyniku współpracy" - dodano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane