Brytyjski rząd zwrócił się do władz Unii Europejskiej o zgodę na udzielenie krótkoterminowej pomocy finansowej dla Britsh Energy, poinformował Komisarz ds. Konkurencji Mario Monti.
Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się w ostatnich dniach na udzielenie British Energy gwarancji kredytowych w wysokości 410 mln GBP. Bez pomocy rządu spółce, która dostarcza ponad 20 proc. energii elektrycznej na brytyjski rynek, groziłoby bankructwo.
W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski, że rząd brytyjski przygotowuje się do częściowej renacjonalizacji British Energy. Powodem jest rosnące przekonanie, że nawet w przypadku udzieleniu spółce pomocy w postulowanej przez nią wysokości, nadal będzie przynosiła straty. British Energy jest spółka prywatną od 1996 roku.
MD, Dow Jones