Rząd nie zrezygnuje z podziału NFZ

IAR
opublikowano: 03-02-2009, 08:12

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc mówi "Gazecie Prawnej", że resort nie zrezygnuje z podziału Narodowego Funduszu Zdrowia i dodatkowych ubezpieczeń.

Szulc uważa za realne zaplanowane w przyszłym roku rozpoczęcie decentalizacji funduszu. Jak dodaje rozmówca gazety, zawetowanie przez prezydenta trzech z sześciu ustaw zdrowotnych opóźni ten proces. Według wiceministra zdrowia może to spowodować przesunięcie daty rozpoczęcia procesu podziału NFZ. Jakub Szulc zapowiada, że do końca I półrocza tego roku rząd przedstawi projekt ustawy w tej sprawie. Wraz z nią będzie również przedstawiona ustawa o systemie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. "Gazeta Prawna" przypomina, że pierwotnie resort zdrowia zakładał, że decentralizacja zacznie się w przyszłym roku, a w 2012 roku pojawią się pierwsze prywatne fundusze. Brak obligatoryjnych przekształceń szpitali może spowolnić ten proces. Wywiad z wiceministrem zdrowia Jakubem Szulcem - w "Gazecie Prawnej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane