Rząd rozpisze przetarg na samoloty dla VIP-ów

opublikowano: 12-04-2002, 17:13

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni szef Kancelarii Premiera ogłosi przetarg na kupno sześciu samolotów dyspozycyjnych dla polskich VIP-ów, poinformował PAP. Szef resortu obrony Jerzy Szmajdziński powiedział w piątek, że wymiana obecnie używanych samolotów jest konieczna.

- Szczególne wymogi dotyczą kilku osób w państwie. W tej chwili tylko z dwóch samolotów JAK-40 i dwóch samolotów TU-154 może korzystać prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu. Decyzja o ich wymianie jest konieczna - powiedział szef MON.

Większość używanych przez rząd samolotów ma już 18 lat. Oznacza to, że mają przed sobą jeszcze maksymalnie dwa lata użytkowania. Przetarg, który ma wkrótce ogłosić szef kancelarii premiera będzie opierał się o zasady i założenia przygotowane m.in. przez MON i Dowództwo Wojsk Lotniczych.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rząd rozpisze przetarg na samoloty dla VIP-ów