Rząd spotkał się na pierwszym posiedzeniu w 2002 r

Administrator
opublikowano: 02-01-2002, 12:47

Rząd spotkał się na pierwszym posiedzeniu w nowym roku. Podczas obrad Rada Ministrów ma zająć stanowisko w sprawie propozycji zmian w ustawie o NBP oraz zaakceptować ostateczną wersję tzw. raportu otwarcia. W ostatnich dniach ubiegłego roku kluby PSL i UP złożyły w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o NBP w którym proponują m.in.

Rząd spotkał się na pierwszym posiedzeniu w nowym roku. Podczas obrad Rada Ministrów ma zająć stanowisko w sprawie propozycji zmian w ustawie o NBP oraz zaakceptować ostateczną wersję tzw. raportu otwarcia.

W ostatnich dniach ubiegłego roku kluby PSL i UP złożyły w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o NBP w którym proponują m.in. rozszerzenie składu Rady Polityki Pieniężnej do 15 osób oraz poszerzenie zapisanych w ustawie zadań banku centralnego, tak aby oprócz dbania o wartość złotego Rada była odpowiedzialna za rozwój działalności gospodarczej oraz zmniejszanie bezrobocia.

Rząd ma dzisiaj także zaakceptować ostateczny tekst tzw. raportu otwarcia, opisujący stan państwa w momencie obejmowania władzy przez rząd SLD-UP i PSL. Choć Rada Ministrów przedyskutowała i przyjęła dokument już w piątek, do dzisiaj miano nanieść w nim zgłoszone poprawki redakcyjne.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd spotkał się na pierwszym posiedzeniu w 2002 r