Rząd USA nasili walkę z handlem podróbkami w Internecie

opublikowano: 24-01-2020, 08:06

W piątek administracja Donalda Trumpa ogłosi działania mające zapobiec handlowi podrobionymi dobrami sprzedawanymi przez największe serwisy e-commerce, informuje Reuters.

Dotychczas zagranicznym sprzedawcom groziło niewielkie ryzyko ścigania za handel podróbkami, powiedział agencji przedstawiciel władz USA, dlatego zdecydowane działania rządu „są niezbędne do fundamentalnej zmiany struktury zachęt”.

Amerykańskie organa ścigania planują „natychmiastowe działania” w sprawie identyfikacji podróbek i będą korzystać z wszelkich dostępnych uprawnień aby nakładać grzywny i inne kary wobec ich sprzedawców, twierdzą źródła Reutersa. 

Agencja przypomina, że w kwietniu prezydent Donald Trump polecił nasilić walkę z handlem podróbkami na rynkach internetowych, domagając się więcej informacji w jaki sposób USA mogą śledzić i blokować taką sprzedaż. W notatce podpisanej przez Trumpa znalazła się informacja, że wartość globalnego handlu podróbkami może wzrosnąć do 500 mld USD rocznie, z czego 20 proc. naruszałoby prawa własności intelektualnej producentów z USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane