Rząd zajmie się dzisiaj rolnictwem

Agnieszka Morawiecka
opublikowano: 08-10-2002, 00:00

Dziś Rada Ministrów zajmie się sprawą stanowiska rolnego w negocjacjach z Unią Europejską. Według Danuty Huebner, minister ds. europejskich, niewykluczone, że Polska przekaże UE zmienione stanowisko w tej sprawie dopiero wtedy, gdy Bruksela przedstawi swoje. Unia ma to zrobić do pierwszych dni listopada.

— Nie mamy jeszcze stanowiska UE w sprawach finansowych, które pojawi się na początku listopada. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie dostaniemy stanowisko negocjacyjne Komisji Europejskiej w sprawach pozafinansowych — dodaje minister.

Rząd miał rozpatrzyć zmianę stanowiska w rolnictwie na ubiegłotygodniowym posiedzeniu. Jednak do tego nie doszło. Według Jerzego Plewy, wiceministra rolnictwa, zajmującego się negocjacjami z UE, w projekcie zmienionego stanowiska znajdowały się propozycje rekompensowania niższych dopłat bezpośrednich z krajowego budżetu, zwiększenia tych dopłat poprzez przesunięcie części środków z funduszy na rozwój obszarów wiejskich oraz pomysł selektywnej ochrony celnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rząd zajmie się dzisiaj rolnictwem