Rząd zaprasza producentów gier do Dubaju

GSU
opublikowano: 17-12-2019, 16:39

Na przyszłorocznej konferencji Expo, która odbędzie się w Dubaju rząd będzie chciał zaprezentować m.in. polską branżę producentów gier.

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz we wtorek w trakcie konferencji „Wielka gra” poświęconej rynkowi gamingu w Polsce skierowała zaproszenie do polskich game developerów.

- W 2020 r. najważniejszym wydarzeniem gospodarczych dla Polski będzie Expo w Dubaju. Będziemy chcieli się tam zaprezentować z jak najbardziej technologicznej, nowoczesnej strony. Będziemy tam chcieli także pokazać polską branże gamingową -   powiedziała minister.

Expo 2020 w Dubaju rozpocznie się 20 października 2020 i potrwa do 10 kwietnia 2021. We wtorek Polska Agencja Inwestycji i Handlu, poinformowała o symbolicznym początku budowy Polskiego Pawilonu.

- Ilość środków włożona to przedsięwzięcie przez organizatorów) i chęć przyciągnięcia rekordowej publiczności sprawia, że warto tam być i pokazać się ze strony nieoczywistej i ta nieoczywista strona polskiej gospodarki jaką wy reprezentujecie mam nadzieję, że będzie tam mocno obecna – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Pierwsze głosy od przedstawicieli branży są pozytywne.

- Bardzo cieszymy się z tego typu inicjatywy. Jeśli dostaniemy zaproszenie z pewnością się nad nim pochylimy – mówi Dariusz Wolak, dyrektor relacji inwestorskich 11bit studios.

- Zawsze nas cieszy kiedy nasza branża jest doceniana za wkład w rozwój gospodarki i wizerunku Polski - dodaje Karolina Gnaś, dyrektor komunikacji CD Projektu.

Zgodnie z danymi z raportu PwC „Entertainment and Media Outlook 2018-2022”, polski rynek gier wideo jest trzecim co do wielkości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Według szacunków przychody tej branży na koniec 2018 r. mogły wynieść nawet ok. 474 mln dolarów. 

Udział Polski w Expo to projekt strategiczny z punktu widzenia realizacji celów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w latach 2020-2021. W Dubaju oprócz budowy pawilonu i stworzenia własnej ekspozycji, planowana jest realizacja programów oraz wydarzeń towarzyszących. W przygotowania Polski do udziału w wystawie zaangażowanych jest kilkadziesiąt podmiotów publicznych oraz prywatnych.

Główną areną prezentacji oraz nośnikiem informacji o Polsce podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju będzie Pawilon Polski. Stanie na działce o powierzchni 1876 metrów kwadratowych w centralnym punkcie wystawy w części poświęconej mobilności. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane