Rządzie, nie ulegaj presji związkowców

Arkadiusz Protas
opublikowano: 20-11-2008, 00:00

Business Centre Club sprzeciwia się ustępstwom, jakie minister pracy Jolanta Fedak czyni wobec związkowców w sprawie emerytur pomostowych. Każdy wyjątek wprowadzany do projektu ustawy, który jest kompromisem zawartym ze związkami zawodowymi, niszczy ten kompromis i dodatkowo otwiera furtkę do następnych żądań kolejnych grup zainteresowanych utrzymywaniem tego kosztownego i nieuzasadnionego przywileju.

Jeszcze 5 listopada BCC publicznie wyrażał nadzieję, że rząd nie ugnie się przed naciskami związków. Argumentowaliśmy, że projekt ustawy o emeryturach pomostowych jest racjonalnym kompromisem pomiędzy konsekwencją niekorzystnych zmian demograficznych a możliwością sfinansowania przez społeczeństwo wcześniejszych uprawnień do emerytury.

Dlatego właśnie parlament powinien przyjąć ustawę w wersji przedstawionej przez Radę Ministrów, a prezydent powinien ją podpisać. Podobała nam się przy tym dotychczasowa nieugiętość rządu. Tymczasem właśnie zrobiono wyłom. Ten krok wstecz może się niestety okazać początkiem ucieczki.

Arkadiusz Protas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Arkadiusz Protas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rządzie, nie ulegaj presji związkowców