Rzutem na taśmę Wall Street ratuje wzrosty

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 14-07-2010, 22:43

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się remisem ze wskazaniem na  kupujących. Byki w ostatniej chwili zdołały wyprowadzić dwa z trzech głównych indeksów na plus. Indeks szerokiego rynku S&P stracił jednak symboliczne 0,02 proc.

Dow zyskał na zamknięciu 0,2 proc., a technologiczny NASDAQ zwyżkował całe 0,7 proc.

Po serii sześciu kolejnych wzrostów S&P 500 nastroje jeszcze przed rozpoczęciem handlu popsuła publikacja danych o sprzedaży detalicznej. Spadła ona drugi miesiąc z rzędu, tym razem o 0,5 proc. i nie sprostała oczekiwaniom analityków. Spadł także cotygodniowy odczyt liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Pozytywny wydźwięk miała natomiast informacja o tym, że zapasy niesprzedanych towarów w maju pozostały prawie niezmienione Do pewnego stopnia złagodziło to negatywne znaczenie danych o sprzedaży detalicznej.
 
Optymizmem nie napawają niestety opublikowane na dwie godziny przed zamknięciem stenogramy z czerwcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Fed ściął prognozę wzrostu gospodarczego, jednak zapewnił, że nowe działania zmierzające do pobudzenia gospodarki nie są konieczne. Dodatkowo coraz głośniej mówi się o wewnętrznym sporze członków Fed. Część z nich chętnie widziałaby powrót do polityki skupu aktywów, inni twierdzą, że może to grozić wzrostem oczekiwań inflacyjnych.

Pozytywne wiadomości płyną cały czas z sektora high – tech. Po tym, jak Intel zapowiedział, że tegoroczny zysk netto będzie najwyższy w historii, notowania największego na świecie producenta procesorów zwyżkowały o blisko 2 proc. Na otwarciu technologiczny gigant mógł się pochwalić nawet 5 proc. wzrostem.

W perspektywie całego rynku segment nowych technologii kontynuował dobrą passę. Spółki technologiczne zyskały przeciętnie 0,5 proc. i zdystansowały konkurencję. W najlepsze trwa spekulacja pod dobre kwartalne wyniki high – tech’ów.

Z kolei kulą u nogi rynku była branża finansowa. JP Morgan Chase stracił blisko pół proc. przed planowaną na jutro publikacją raportu kwartalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu