S&P500 bliski nowego rekordu

opublikowano: 25-10-2019, 22:08

Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła wzrosty głównych indeksów. W przypadku wskaźnika szerokiego rynku S&P500 jego wartość oscylowała wokół rekordowego zamknięcia z 26 lipca. Przewaga strony popytowej w dużej mierze była efektem optymistycznych doniesień związanych z negocjacjami handlowymi prowadzonymi przez przedstawicieli Pekinu i waszyngtońskiej administracji.

Według doniesień agencji Reuters, dyskusje mają obejmować zakup przez Chiny większej ilości amerykańskich produktów rolnych i odwołanie niektórych wyższych ceł nałożonych na import z Państwa Środka. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na tle wzrostowego rynku negatywnie wyróżniał się sektor spółek produkujących towary konsumenckie. Szczególnie słaby dzień mieli akcjonariusze VC Corp. producenta odzieży, który przeceniany była momentami o niemal 7 proc. po tym jak jego przychody kwartalne okazały się niższe niż oczekiwano. Powodem była spadek popytu na należące do spółki marki North Face i Vans.

Przecenie, choć dużo mniejszej, poddawały się walory Amazona. Gigant e-commerce rozczarował rynek sowimi wynikami i prognozami.  Kwartalny zysk netto Amazona po raz pierwszy od 2017 r. spadł w ujęciu rocznym o prawie 28 proc. do 2,1 mld USD do czego przyczyniły się wysokie koszty. Dodatkowo firma przedstawiła pesymistyczną – a tak została odebrana – prognozę na bieżący kwartał, który z uwagi na sezon świąteczny powinien być bardzo udany.  Amazon oczekuje sprzedaży na poziomie od 80 do 86,5 mld USD. Analitycy liczyli na znacznie wyższy rezultat.. 

Z kolei na północ zdecydowanie podążał kurs akcji Intela. Amerykański producent mikroprocesorów zyskiwał chwilami ponad 8 proc. notując najlepszy dzień na Wall Street od stycznia 2018 r. Przyczyną aprecjacji była zaskakująco dobra prognoza. 

Na zamknięciu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA drożał o 0,57 proc. Wskaźnik S&P500 rósł o 0,36 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,70 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu